Storage box adheres to any magnetic surface.
Feature
- Four spacious compartments hold your markers, cleaners, etc. in place.
- Hooks for keys and a clip to hold papers.
- 9 x 4.
$21.48 Original price was: $21.48.$10.49Current price is: $10.49.
Availability: 2472 in stock
Storage box adheres to any magnetic surface.
| Global Product Type | Board Accessory Trays |
|---|---|
| Stand-Alone Product | No |
| Optional Accessory | Yes |
| Integral Component | No |
| Color(s) | Black |
| Color Family | Black |
| Width | 9" |
| Depth | 4" |
| Height (Max) | 4" |
| Material(s) | Plastic |
| Mounting Method | Magnet |
| Additional Mounting Details | Magnet Back |
| Compliance Standards | TAA Compliant |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| SKU Group | MasterVision® Magnetic SmartBox Organizer |
| Item Weight (lbs) | 0.55 |
|---|---|
| Item Width (in) | 4.33 |
| Item Height (in) | 2.17 |
| Item Length (in) | 9.45 |
| Unit of Measure | EA |
| Sold By | EA |
| Ships via UPS | Y |
| Carton Qty | 12 |
| Carton Width (in) | 10.04 |
| Carton Length (in) | 13.58 |
| Carton Height (in) | 10.04 |
| Carton Weight (lbs) | 7.92 |
| Assembly Required | N |
| Considered Green | N |
|---|---|
| Made of Recycled Materials | N |
| EPA CPG Compliant | N |
| EPA List N | N |
| EPA Registration | N |
| Prop 65 Required | N |
| Prop 65 Label Required | N |
| Safety Data Sheet (MSDS) | N |
| Pesticide Product | N |
| TSCA 6(h) | N |
| TSCA 12(b) | N |
| FDA Certified | N |
| Assembly Required | N |
| Marketplace Restriction | NORST |
| Brand | BI-SILQUE VISUAL COMMUNICATION PRODUCTS INC |
|---|---|
| Manufacturer Part No | SM010101 |
| GTIN (UPC) | 00560375058100 |
| GTIN Carton | 13560375058104 |
| UPC Retail | 560375058100 |
| UPC Carton | 13560375058104 |
| Country of Origin | PT |
| UNSPSC Number | 44111901 |
Reviews
There are no reviews yet.