Organize wrappers and straps and reduce errors!
Feature
- Made of metal.
- Features 11 compartments to hold five coin wrappers plus six bill straps and has one additional shelf.
- Bill straps and coin wrappers are sold separately.
$53.07 Original price was: $53.07.$40.99Current price is: $40.99.
Availability: 27 in stock
Organize wrappers and straps and reduce errors!
| Global Product Type | Cash/Coin Racks |
|---|---|
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Rack |
| Material(s) | Plastic |
| Width | 9.38" |
| Depth | 8.13" |
| Height | 4.63" |
| Color(s) | Pebble Beige |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| SKU Group | CONTROLTEK® Coin Wrapper and Bill Strap Two-Tier Rack |
| Item Weight (lbs) | 4.174 |
|---|---|
| Item Width (in) | 9.009 |
| Item Height (in) | 5.005 |
| Item Length (in) | 9.805 |
| Unit of Measure | EA |
| Sold By | EA |
| Ships via UPS | Y |
| Carton Qty | 10 |
| Carton Width (in) | 16.323 |
| Carton Length (in) | 20.605 |
| Carton Height (in) | 7.732 |
| Carton Weight (lbs) | 28.294 |
| Assembly Required | N |
| Considered Green | N |
|---|---|
| Made of Recycled Materials | N |
| EPA CPG Compliant | N |
| EPA List N | N |
| EPA Registration | N |
| Prop 65 Required | N |
| Prop 65 Label Required | N |
| Safety Data Sheet (MSDS) | N |
| Pesticide Product | N |
| TSCA 6(h) | N |
| TSCA 12(b) | N |
| FDA Certified | N |
| Assembly Required | N |
| Marketplace Restriction | NORST |
| Brand | CONTROLTEK |
|---|---|
| Manufacturer Part No | 500013 |
| GTIN (UPC) | 00813732010564 |
| GTIN Carton | 00000000000000 |
| UPC Retail | 813732010564 |
| UPC Carton | 00000000000000 |
| Country of Origin | US |
| UNSPSC Number | 44111610 |
Reviews
There are no reviews yet.