Designed for small- and medium-size businesses.
Feature
- Delivers fast, exceptional color laser output.
- Offers a variety of mobile solutions for printing on the go.
- Easy to use, customizable, color touch display.
$1,356.60 Original price was: $1,356.60.$841.49Current price is: $841.49.
Out of stock
Designed for small- and medium-size businesses.
| Global Product Type | Laser Printers |
|---|---|
| Maximum Print Speed (Black) | 35 ppm |
| Maximum Print Speed (Color) | 35 ppm |
| Print Resolution (Black) (Width x Height) | 600 x 600 dpi |
| Print Resolution (Color) (Width x Height) | 1200 x 1200 dpi |
| B&W or Color Output | Color |
| Printing Type | Laser |
| Model Name/Number | Color imageCLASS LBP674Cdw |
| LCD Display (Yes/No) | Yes |
| Connector/Port/Interface | Ethernet |
| Connector/Port/Interface | USB |
| Connector/Port/Interface | Wi-Fi |
| Network Types | 10/100/1000Base-T Ethernet |
| Network Types | 802.11b/g/n Wireless |
| Wireless Printing | Yes |
| Network Ready | Yes |
| Network Capable | Yes |
| First Page Out | 7 s |
| Duplex Printing | Automatic |
| Paper Input Capacity (Sheets) | 250 |
| Maximum Paper Size | 8.5 x 14 |
| Monthly Duty Cycle (Pages) | 4,000 |
| Paper Feeder Type | Sheet Tray |
| Standard Memory | 1 GB |
| Maximum Memory | 1 GB |
| Operating System Compatibility | Mac® OS X 10.11 and Later |
| Operating System Compatibility | Windows® 8.1, Server 2012, 10, Server 2016, Server 2019, 11, Server 2022 |
| Width | 16.8" |
| Depth | 16.9" |
| Height | 15" |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Package Includes | Cartridge 069 Starter Toners |
| Package Includes | Power Cord |
| Package Includes | Documentation |
| Compliance Standards | Energy Star Rated |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| SKU Group | Canon® Color imageCLASS LBP674Cdw Wireless Laser Printer |
| Item Weight (lbs) | 45.5 |
|---|---|
| Item Width (in) | 21.6 |
| Item Height (in) | 22 |
| Item Length (in) | 17 |
| Unit of Measure | EA |
| Sold By | EA |
| Ships via UPS | Y |
| Carton Qty | 1 |
| Carton Width (in) | 21.6 |
| Carton Length (in) | 17 |
| Carton Height (in) | 22 |
| Carton Weight (lbs) | 45.5 |
| Assembly Required | N |
| Considered Green | Y |
|---|---|
| Made of Recycled Materials | N |
| EPA CPG Compliant | N |
| EPA List N | N |
| EPA Registration | N |
| Prop 65 Required | N |
| Prop 65 Label Required | N |
| Safety Data Sheet (MSDS) | N |
| Pesticide Product | N |
| TSCA 6(h) | N |
| TSCA 12(b) | N |
| FDA Certified | N |
| Assembly Required | N |
| Marketplace Restriction | AUTHM |
| Brand | CANON USA, INC. |
|---|---|
| Manufacturer Part No | 5456C006 |
| GTIN (UPC) | 00013803345193 |
| GTIN Carton | 10013803345190 |
| UPC Retail | 013803345193 |
| UPC Carton | 10013803345190 |
| Country of Origin | VN |
| UNSPSC Number | 43212100 |
Reviews
There are no reviews yet.