Bright-polished stainless steel finish.
Feature
- Support arm flanges lock to concealed stainless steel wall plate.
- Tissue snaps into place easily.
$100.76 Original price was: $100.76.$48.49Current price is: $48.49.
Out of stock
Bright-polished stainless steel finish.
| Global Product Type | Standard Roll, Single Toilet Paper Dispensers |
|---|---|
| For Roll Size | 5.25" |
| Roll Type | Standard |
| Dispenser Capacity (text) | Holds Two Standard Rolls |
| Color(s) | Stainless Steel |
| Material(s) | Stainless Steel |
| Width | 12.5" |
| Depth | 3.94" |
| Height | 2" |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| SKU Group | Bobrick ClassicSeries® Surface-Mounted Toilet Tissue Dispenser |
| Item Weight (lbs) | 1 |
|---|---|
| Item Width (in) | 3.13 |
| Item Height (in) | 2.25 |
| Item Length (in) | 8.63 |
| Unit of Measure | EA |
| Sold By | EA |
| Ships via UPS | Y |
| Carton Qty | 50 |
| Carton Width (in) | 16.5 |
| Carton Length (in) | 18 |
| Carton Height (in) | 12 |
| Carton Weight (lbs) | 50 |
| Assembly Required | N |
| Considered Green | N |
|---|---|
| Made of Recycled Materials | N |
| EPA CPG Compliant | N |
| EPA List N | N |
| EPA Registration | N |
| Prop 65 Required | N |
| Prop 65 Label Required | N |
| Safety Data Sheet (MSDS) | N |
| Pesticide Product | N |
| TSCA 6(h) | N |
| TSCA 12(b) | N |
| FDA Certified | N |
| Assembly Required | N |
| Marketplace Restriction | NORST |
| Brand | BOBRICK WASHROOM |
|---|---|
| Manufacturer Part No | 7686 |
| GTIN (UPC) | 00716954004390 |
| GTIN Carton | 00716954504395 |
| UPC Retail | 716954004390 |
| UPC Carton | 00716954504395 |
| Country of Origin | TW |
| UNSPSC Number | 47131710 |
Reviews
There are no reviews yet.