Adjustable spray frequency.
Feature
- Set for 24 hour operation.
- Set for night or day only modes.
- Easy to use.
- Provided reliable, consistent spray.
- Red LED light indicates the refill may be empty.
$723.35 Original price was: $723.35.$321.49Current price is: $321.49.
Availability: 29 in stock
Adjustable spray frequency.
| Global Product Type | Aerosol Air Freshener Dispensers |
|---|---|
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | White |
| Height | 9.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 3.75" |
| For Use With | Boardwalk® Air Freshener Refills 901, 902, 903, 904, 911 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| SKU Group | Boardwalk® Metered Air Freshener Dispenser |
| Item Weight (lbs) | 12 |
|---|---|
| Item Width (in) | 11 |
| Item Height (in) | 9.5 |
| Item Length (in) | 15.5 |
| Unit of Measure | CT |
| Sold By | EA |
| Ships via UPS | Y |
| Carton Qty | 12 |
| Carton Width (in) | 11 |
| Carton Length (in) | 15.5 |
| Carton Height (in) | 9.5 |
| Carton Weight (lbs) | 12 |
| Assembly Required | N |
| Considered Green | N |
|---|---|
| Made of Recycled Materials | N |
| EPA CPG Compliant | N |
| EPA List N | N |
| EPA Registration | N |
| Prop 65 Required | N |
| Prop 65 Label Required | N |
| Safety Data Sheet (MSDS) | N |
| Pesticide Product | N |
| TSCA 6(h) | N |
| TSCA 12(b) | N |
| FDA Certified | N |
| Assembly Required | N |
| Marketplace Restriction | NORST |
| Brand | BOARDWALK |
|---|---|
| Manufacturer Part No | 908CT |
| GTIN (UPC) | 00749507987406 |
| GTIN Carton | 10749507987403 |
| UPC Retail | 749507987406 |
| UPC Carton | 10749507987403 |
| Country of Origin | CN |
| UNSPSC Number | 47131706 |
Reviews
There are no reviews yet.