Holds three, 3-liter PDC bottles.
Feature
- Locking, keys included.
- Strong and durable wire frame.
- Wall mount.
$155.89 Original price was: $155.89.$82.49Current price is: $82.49.
Availability: 49 in stock
Holds three, 3-liter PDC bottles.
| Global Product Type | Multiuse Shelving, Open |
|---|---|
| Series Name | Boardwalk PDC Cleaning System |
| Number of Shelves | 1 |
| Shelf Type(s) | Locking |
| Material(s) | Wire |
| Color(s) | Black |
| Color Family | Black |
| Overall Width | 24" |
| Overall Depth | 10" |
| Overall Height | 12" |
| For Use With | (3) 3-Liter Bottles of PDC Cleaner |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| SKU Group | Boardwalk® Locking Rack |
| Item Weight (lbs) | 6.8 |
|---|---|
| Item Width (in) | 12 |
| Item Height (in) | 10 |
| Item Length (in) | 24 |
| Unit of Measure | EA |
| Sold By | EA |
| Ships via UPS | Y |
| Carton Qty | 1 |
| Carton Width (in) | 12 |
| Carton Length (in) | 24 |
| Carton Height (in) | 10 |
| Carton Weight (lbs) | 6.8 |
| Assembly Required | N |
| Considered Green | N |
|---|---|
| Made of Recycled Materials | N |
| EPA CPG Compliant | N |
| EPA List N | N |
| EPA Registration | N |
| Prop 65 Required | N |
| Prop 65 Label Required | N |
| Safety Data Sheet (MSDS) | N |
| Pesticide Product | N |
| TSCA 6(h) | N |
| TSCA 12(b) | N |
| FDA Certified | N |
| Assembly Required | N |
| Marketplace Restriction | NORST |
| Brand | BOARDWALK |
|---|---|
| Manufacturer Part No | 710058 |
| GTIN (UPC) | 00761841710588 |
| GTIN Carton | 10761841710585 |
| UPC Retail | 761841710588 |
| UPC Carton | 10761841710585 |
| Country of Origin | CN |
| UNSPSC Number | 56101518 |
Reviews
There are no reviews yet.