High-gloss, rolled edges provide bold contrast and sleek, modern design.
Feature
- Five separate compartments divide pens, pencils, paper clips and more.
- Plastic-infused durability.
- Versatile in multiple environments: office, bedroom, and bathroom.
$8.99 Original price was: $8.99.$7.49Current price is: $7.49.
Availability: 466 in stock
High-gloss, rolled edges provide bold contrast and sleek, modern design.
| Global Product Type | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
|---|---|
| Desktop Supplies Organizer Type | Multipurpose |
| Number of Compartments | 5 |
| Overall Width | 12.25" |
| Overall Depth | 6" |
| Overall Height | 2" |
| Color(s) | White/Gray |
| Material(s) | Plastic |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| SKU Group | Advantus Fusion Five-Compartment Plastic Accessory Holder |
| Item Weight (lbs) | 0.9 |
|---|---|
| Item Width (in) | 6.017 |
| Item Height (in) | 2.017 |
| Item Length (in) | 12.2 |
| Unit of Measure | EA |
| Sold By | EA |
| Ships via UPS | Y |
| Carton Qty | 4 |
| Carton Width (in) | 8.7 |
| Carton Length (in) | 12.7 |
| Carton Height (in) | 6.5 |
| Carton Weight (lbs) | 4.1 |
| Assembly Required | N |
| Considered Green | N |
|---|---|
| Made of Recycled Materials | N |
| EPA CPG Compliant | N |
| EPA List N | N |
| EPA Registration | N |
| Prop 65 Required | N |
| Prop 65 Label Required | N |
| Safety Data Sheet (MSDS) | N |
| Pesticide Product | N |
| TSCA 6(h) | N |
| TSCA 12(b) | N |
| FDA Certified | N |
| Assembly Required | N |
| Marketplace Restriction | NORST |
| Brand | ADVANTUS CORPORATION |
|---|---|
| Manufacturer Part No | 37526 |
| GTIN (UPC) | 00091141375263 |
| GTIN Carton | 00000000000000 |
| UPC Retail | 091141375263 |
| UPC Carton | 00000000000000 |
| Country of Origin | CN |
| UNSPSC Number | 44111503 |
Reviews
There are no reviews yet.