Keeps your workspace organized and efficient. Durable and lightweight rack holds up to 25 time cards.
Feature
- Keeps your workspace organized and efficient.
- Durable and lightweight.
- Holds up to 25 time cards.
$32.00 Original price was: $32.00.$27.49Current price is: $27.49.
Availability: 3 in stock
Keeps your workspace organized and efficient. Durable and lightweight rack holds up to 25 time cards.
| Global Product Type | Fixed Pocket Time Card Racks |
|---|---|
| Color(s) | Black |
| Overall Width | 5" |
| Overall Depth | 1.75" |
| Overall Height | 34.25" |
| Material(s) | Plastic |
| Pocket Size | 4.38 x 7.25 |
| Number of Pockets | 25 |
| Card Orientation | Narrow Side Up |
| For Use With | Time Cards |
| Wall-Mountable | Yes |
| Package Includes | Wall Mount Screws |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| SKU Group | Acroprint® Expanding Time Card Rack |
| Item Weight (lbs) | 2.719 |
|---|---|
| Item Width (in) | 7.2 |
| Item Height (in) | 5.4 |
| Item Length (in) | 8.8 |
| Unit of Measure | EA |
| Sold By | EA |
| Ships via UPS | Y |
| Units Per Box | 1 |
| Carton Qty | 8 |
| Carton Width (in) | 15 |
| Carton Length (in) | 16.5 |
| Carton Height (in) | 9.5 |
| Carton Weight (lbs) | 31 |
| Assembly Required | N |
| Considered Green | N |
|---|---|
| Made of Recycled Materials | N |
| EPA CPG Compliant | N |
| EPA List N | N |
| EPA Registration | N |
| Prop 65 Required | N |
| Prop 65 Label Required | N |
| Safety Data Sheet (MSDS) | N |
| Pesticide Product | N |
| TSCA 6(h) | N |
| TSCA 12(b) | N |
| FDA Certified | N |
| Assembly Required | N |
| Marketplace Restriction | NORST |
| Brand | ACRO PRINT TIME RECORDER |
|---|---|
| Manufacturer Part No | 81-0118-000 |
| GTIN (UPC) | 00033297818881 |
| GTIN Carton | 00033297818898 |
| UPC Retail | 033297818881 |
| UPC Carton | 00033297818898 |
| Country of Origin | CN |
| UNSPSC Number | 44103204 |
Reviews
There are no reviews yet.